Warsztaty obróbki skrawaniem

bkp-logo-poziom

 

 

 

 

WARSZTATY OBRÓBKI SKRAWANIEM

Zapraszamy na jednodniowe szkolenia prowadzone w formie warsztatów (programowanie + obróbka na maszynach), mające na celu przedstawienie najnowszych rozwiązań wybranych zagadnień obróbki skrawaniem. Szkolenia będą odbywać się w grupach 10-12 osobowych, a tematy będą powtarzane cyklicznie w zależności od zapotrzebowania.

Cena udziału w szkoleniu: 490 zł netto + VAT (dla członków BKP – 390 zł netto + VAT)

UWAGA! Udział w warsztatach jest możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji!

Najbliższe szkolenia:

OBRÓBKA OTWORÓW  

Warsztaty obróbki otworów są skierowane do frezerów, operatorów CNC, programistów obrabiarek CNC o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Ich celem jest podnoszenie kwalifikacji uczestników w zakresie obróbki otworów. Szkolenia mają charakter prób warsztatowych, na które nie ma czasu w cyklu produkcyjnym w zakładach pracy. Prelegentami będą również przedstawiciele producentów narzędzi (m.in. Sandvik, Iscar, Emuge Franken, Guhring), którzy przedstawią najnowocześniejsze osiągnięcia z zakresu obróbki otworów.

Próby warsztatowe (wiercenie otworów) będą odbywać się w różnych materiałach m.in. 1.2343, 1.2738 H-H, C45 (1.1730), różnymi gatunkami narzędzi: wiertła HSS-CO z pokryciami, wiertła pełnowęglikowe z pokryciem, wiertła z płytkami wymiennymi, a także z różnymi prędkościami skrawania i posuwami.

Podczas tych warsztatów odpowiemy na pytania: czy otwór tolerowany można wykonać w jednej operacji?  Jak najszybciej obrobić otwór gwintowany?

WYSOKOWYDAJNA OBRÓBKA ZGRUBNA  

Warsztaty wysokowydajnej obróbki zgrubnej skierowane do frezerów, operatorów CNC,  programistów obrabiarek CNC o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Ich celem jest podnoszenie kwalifikacji uczestników w zakresie frezowania zgrubnego elementów. Szkolenia mają charakter prób warsztatowych, na które nie ma czasu w cyklu produkcyjnym w zakładach pracy. Prelegentami będą również  przedstawiciele producentów narzędzi (m.in. Sandvik, Iscar, Emuge Franken i innych), którzy przedstawią najnowocześniejsze osiągnięcia z  zakresu obróbki zgrubnej.

W próbach warsztatowych wykorzystamy technologie obróbki Vortex dla narzędzi pełnowęglikowych, obróbkę frezami trzpieniowymi z płytkami typu APKT oraz frezami trzpieniowymi z płytkami do obróbki z wysokimi posuwami.

Podczas tych warsztatów odpowiemy na pytania: jak optymalizować parametry skrawania ( prędkość i posuw) ? Jak dokonywać doboru narzędzi w zależności zakładanych efektów? Czym różni się obróbka HPM od HFM oraz kiedy i jak je stosować?

OBRÓBKA ZGRUBNA WIELOOSIOWA

Warsztaty wieloosiowej obróbki zgrubnej skierowane do frezerów, operatorów CNC, programistów obrabiarek CNC o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Ich celem jest podnoszenie kwalifikacji uczestników w zakresie frezowania zgrubnego elementów. Szkolenia mają charakter prób warsztatowych, na które nie ma czasu w cyklu produkcyjnym w zakładach pracy. Prelegentami będą również  przedstawiciele producentów narzędzi, (m.in. Sandvik, Iscar, Emuge Franken i innych), którzy przedstawią najnowocześniejsze osiągnięcia z  zakresu obróbki zgrubnej.

Podczas prób warsztatowych pokażemy wykorzystanie technologii obróbki wieloosiowej do obróbki obszarów trudnoobrabialnych ze względu na ich geometrię. Kolejnym elementem będzie obróbka zgrubna przedmiotów obrotowych z wykorzystaniem strategii 4-osiowych. Na warsztatach zaprezentujemy również programowanie obróbki 3+2 na maszynie oraz w systemie CAM.

Podczas tych warsztatów odpowiemy na pytania: jak wykorzystywać obróbkę 5-osiową w strategii obróbki zgrubnej?

OPTYMALIZACJA CZASU OBRÓBKI ZGRUBNEJ

Warsztaty z zakresu optymalizacji czasu obróbki zgrubnej skierowane są do frezerów, operatorów CNC, programistów obrabiarek CNC o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Ich celem jest podnoszenie kwalifikacji uczestników w zakresie frezowania zgrubnego elementów. Szkolenia mają charakter prób warsztatowych, na które nie ma czasu w cyklu produkcyjnym w zakładach pracy. Prelegentami będą również  przedstawiciele producentów narzędzi (m.in. Sandvik, Iscar, Emuge Franken i innych),  którzy przedstawią najnowocześniejsze osiągnięcia z zakresu obróbki zgrubnej.

Obróbka zgrubna jest tym elementem w procesie technologicznym, dzięki któremu możemy zyskać lub stracić sporo czasu. Umiejętne wykorzystanie dostępnych narzędzi może stanowić klucz do sukcesu i przysporzyć pracodawcy spore zyski. Podczas prób warsztatowych będziemy zajmować się głównie obróbką elementów, porównywaniem czasu procesu, a także obserwować zużycie narzędzia.

Podczas tych warsztatów odpowiemy na pytania:  Jak pogodzić szybkość obróbki ze zużyciem narzędzia ( czy istnieje „złoty środek” ) ?

Rejestracja

Copyright © 2016 CIW